Pogoda w Lubiążu

BIPKlasy I-III w teatrze PDF Drukuj Email
Z życia szkoły
Czwartek, 01 Listopad 2018 08:22

Są miasta na mapie Polski, o których legendy znają wszyscy. Jakże bowiem nie słyszeć o Białym Orle, Smoku Wawelskim, Toruńskich Pierniczkach czy Warszawskiej Syrence, o Bazyliszku czy Popielu, którego zjadły myszy. Są jednak także legendy mniej znane, a równie piękne i ciekawe. Przyjemnie jest znać baśnie czy podania dotyczące własnego miasta czy jego okolic, a równie fascynujące jest poznawanie nowych opowieści. Aby zgłębiać wiedzę na temat historii miast polskich klasy I – III 19. 10. 2018r. wybrały się do Brzegu Dolnego na przedstawienie teatralne pt. ,, Miasta polskie w baśni i legendzie”. Od samego początku spektakl wywołał duże zainteresowanie wśród dzieci. Ogromnym walorem była również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszyły w danym momencie widzom. Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery miał też taniec i śpiew piosenek, który spotkał się z dużym entuzjazmem dzieci.

 

Godło

ZSP Lubiąż

Obraz 134.jpg

Zegar

Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej

Szkoła w ruchu