Pogoda w Lubiążu

BIPBrąz dla Kusz! PDF Drukuj Email
Czwartek, 02 Kwiecień 2015 01:00

W najważniejszych zawodach wiosny w biegach przełajowych młodzików Magda Kusz z Publicznego Gimnazjum w Lubiążu zdobyła brązowy medal!

28 marca 2015 r. (sobota) odbyły się w Żarach Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Na dystansie 2500 m zwyciężyła Julia Gloger z Parasola Wrocław, druga była Maja Saturska z AZS AWF Gorzów, a nasza Magda uplasowała się na 3 miejscu. Pokonała ona 24 zawodniczki m. in. Oleśniczanki Oleśnica, MKST Astra Nowa Sól, Agros Żary, Szerszenia Bogatynia czy LLKS Gubin. W kategorii młodziczek nie ma już ważniejszych zawodów, bo nie odbywają się Mistrzostwa Polski. Najważniejszymi są Mistrzostwa Makroregionów, których w Polsce jest 8. Jednym z nich jest Makroregion Dolnośląski – do którego należą woj. dolnośląskie i lubuskie. Magda zajmując trzecie miejsce zdobyła 2 punkty w ogólnopolskiej klasyfikacji dzieci i młodzieży. To kolejny świetny występ tej młodej i utalentowanej dziewczyny. Trzeba podkreślić, że dobry przykład swojej córce daje jej ojciec Krzysztof, którego można spotkać biegającego ulicami Lubiąża i okolic. Gratulujemy!

Grzegorz Kucharczyk

 

Godło

ZSP Lubiąż

Obraz 136.jpg

Zegar

Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej

Szkoła w ruchu